Deklaracja dostępności
Zespół Szkół nr 8 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: Biuletyn Informacji Publicznej - Zespół Szkół nr 8 we Włocławku.
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej: 2023-08-30.
Data ostatniej aktualizacji dotyczącej zmiany wyglądu, struktury informacji lub sposobu publikowania: 2023-08-30.
Status pod względem zgodności
Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Raport o dostępności Dodatkowe plikiData sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2023-08-30.
Data aktualizacji oświadczenia: 2024-01-29.
Metoda przygotowania oświadczenia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z osobą lub odpowiedzialną komórką organizacyjną: zs8wloclawek@onet.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48604198522. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:
Dane teleadresowe podmiotu publicznego:
87-800
Włocławek,
Willowa
8
Tel.: +48542371651
E-mail:
Dostępność architektoniczna
Zespół Szkół nr 8 we Włocławku zlokalizowany jest w budynku położonym przy ul. Willowej 8
I. Budynek:
- Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Budynek zlokalizowany jest w prawobrzeżnej części miasta Włocławka. Budynek składa się z trzech połączonych ze sobą segmentów (A, B i C). Każdy obiekt posiada odrębne drzwi wejściowe.
Do segmentu A prowadzi dwie pary drzwi. Przy jednych drzwiach znajduje się balustrada. Do budynku B prowadzą dwie pary drzwi. Do jednych drzwi prowadzą schody z balustradą, do drugich podjazd prowadzący do windy. Do budynku C prowadzą dwie pary drzwi. - Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Korytarze są płaskie ze schodami i balustradami. Szerokość korytarzy – 2,9m. Szerokość wejść do sal lekcyjnych – 0,9m. Klamki są na wysokości 1,1m. W szkole znajduje się winda. Szerokość wejścia do windy – 0,9m. Wymiar kabiny windy – 1,5x1m. Na każdym poziomie budynku znajdują się toalety dla osób niepełnosprawnych. Szatnia nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. - Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
W budynku Zespołu Szkół nr 8 nie ma platform ani pętli indukcyjnych, ani informacji głosowych. - Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
- Placówka nie posiada parkingu.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku można swobodnie wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Uprawnienie powyższe nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Warunkiem skorzystania z tego uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż z umieszczonym widocznym miejscu napisem „Pies asystujący” oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Certyfikat potwierdzający status psa asystującego wydaje uprawniony do tego podmiot prowadzący szkolenie psów asystujących, wpisany do prowadzonego przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych rejestru podmiotów uprawnionych do wydawania certyfikatów. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy. - Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. W przypadku braku takiej możliwości, taką informację także należy zawrzeć.
W budynku placówki nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:
Brak dostępu do tłumacza migowego.